Mateřská škola Otvovice

Pokyny - znovuotevření MŠ

Více zde.

Vážení zákonní zástupci,

v souladu s rozvolňováním vládních opatření v oblasti školství je připravováno znovuotevření mateřské školy od pondělí 25. 5. 2020. Účast dětí na předškolním vzdělávání nebude povinná.

• Doprovod s dítětem bude po zazvonění vpuštěn jednotlivě, kde počká v malé šatně na příchod pedagogického pracovníka. Na pozemku MŠ dodržujte předepsané dvou metrové rozestupy.
  • Nevoďte do mateřské školy (MŠ) děti, které jeví jakékoliv známky nemoci a ani je nedoprovázejte pokud se Vy sami necítíte dobře. Při vstupu bude dětem i doprovodu změřena teplota.
  • Při nástupu odevzdejte pedagogickému pracovníkovi čestné prohlášení o neexistenci příznaků onemocnění (pouze náš tiskopis, každý týden je nutné přinést nové).
  • Do MŠ bude dítě doprovázet pouze jedna osoba.
  • Při příchodu do MŠ sobě i dětem očistěte obuv o rohožku, která je napuštena desinfekcí. Děti se přezují do bačkor. Vy se, prosím zujte (nechoďte v MŠ naboso).
  • Vy i děti použijte desinfekci, která je připravena u vchodu.
  • Po celou dobu pohybu mějte zakrytá ústa a nos.
  • V šatně děti převlékněte do čistého oblečení, nevoďte děti v oblečení z venku do třídy (dítě má mít v MŠ oblečení – do třídy, na zahradu, na příchod a odchod z MŠ).
  • V šatně nechte dětem v kapsáři 2 čisté roušky v obalu a igelitový sáček na použité roušky. Použitou roušku a oblečení, ve které dítě přišlo si doprovod odnese.
  • Pokud dítě nebude řádně vybaveno do MŠ (náhradní oblečení – do třídy , na zahradu..., 2x roušky), nebude přijato.
  • Po celou dobu platí zákaz přinášení hraček, knížek a jiných věcí z domova (ani na spaní).
  • Děti se v šatně převléknou, v umývárně si dle potřeby dojdou na WC a všechny si před vstupem do třídy umyjí ruce. Ve dveřích do třídy budou děti předány pedagogickému pracovníkovi.
  • Během dne budou pedagogičtí pracovníci školy provádět důslednější kontrolu zdravotního stavu dětí a v případě jakýchkoliv obtíží (rýma, kašel, zarudlé oči, zvýšená teplota nad 37°C…) budou neprodleně kontaktovat zákonné zástupce.
  • Ve třídě budou používat ochranné prostředky pouze provozní zaměstnanci, pedagogičtí pracovníci a děti budou bez roušek.

Do odvolání nebudou probíhat v MŠ žádné kulturní akce (divadla, koncerty, Malá techn. univerzita)

Upozorňujeme, že přijetí dítěte do mateřské školy bude podmíněno podepsáním čestného prohlášení zákonným zástupcem o nerizikovosti dítěte a dalších osob, které s ním sdílejí společnou domácnost.

Pavla Šarochová

Datum vložení: 19. 5. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 6. 2020 21:42

O školce

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
neděle 28. 4. déšť 13/8 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.